Farsund seilforening

RESULTATER
HJEM TERMINLISTE JOLLE GRUPPE RESULTATER GALLERI HISTORIE LINK KONTAKT
DUGNAD MELGES














Resultater 2018
Vår 2018Høst 2018Sammenlagt 2018
Resultater 2017
Vår 2017
Høst 2017
resultatereResultater 2016
Vår 2016
høst 2016
2015 Sesongen
HØST
Båt/dato
9/916/923/930/9resultatSammenlagt vår/høst
Come Alot
1/233/33/21738
Skallebank
DNC/DNC11/21/11446
Fru Melgesen
2/122/12/31336
Vaaghals II
DNC/DNCDNC/DNCDNC/DNCDNC/DNC
VÅR
Båt/dato 6/5 13/5 20/5 27/5 3/6 10/6 17/6 24/6 resultat sammenlagt vå/høst
Come Alot 2 3 3 3 3 2 1 DNC 21
Easy Tiger 1 1 3 1 1 1 2 DNC 14 42
Fru Melgesen DNC 2 2 2 2 DNC 3 DNC 23
Vaaghals II 3 DNC DNC DNC DNC 3 4 DNC 30

2014 Sesongen
HØST
13./8 13/8 20/8 27/8 3/9 10/9 17/9 24/9 resultat sammenlagt vå/høst
Come Alot 4 3 2 3 2 DNF 3/4 2
Easy Tiger 2 1 1 1 DNC DNF 1/1 1
Fru Melgesen 1 2 DNC 2 1 DNF 2/2 3
Laundal 3 4 DNC DNC DNC DNF 4/3 DNC
Vaaghals II DNC DNC DNC DNC DNF DNC DNC DNC

VÅR
30/4 7/5 14/5 21/5 28/5 4/6 11/6 18/6 25/6 resultat
Come Alot DNC DNC 3 3 3 3 1 DNC
Easy Tiger DNC 1 1 1 1 DNC DNC 1
Fru Melgesen DNC DNC 2 2 2 1 DNC 2
Laundal DNC 2 DSQ DNC DNC 2 2 DNC
Vaaghals II 1 3 4 DNC DNC DNC DNC DNC





HØST
 2013

Regatta 25.09.2013
Ingen over mål pga vindmangel


Regatta 18.09.2013
1) Easy Tiger  49 min 41 sek
2) ComeAlot   65 min 36 sek


Regatta 11.09.2013
 1) ComeAlot  50 min 09 sek


Regatta 04.09.2013
1. Easy Tiger       52 min 34 sek
2. ComeAlot        53 min 15 sek
3. Fru Melges      1 time 01 min 14 sek
4. Labbelot          no finish

Regatta 28.08.2013
1. Labbelot 1 time 17 min 15 sek
2. Fru Melges 1 time 19 min 14 sek

Regatta 21.08.2013
Kansellert: Ingen Vind


Regatta 14.08.2013
1. Easy Tiger   1 t-20 min-37sek
2) Fru Melges  1t-25 min-44 min
3) Labbelot      1t-27 min-31 sek
4) ComeAlot    1t-30 min-37 sek


Regatta  07.08.2013
Ingen båter stillte opp
 


VÅR  2013


Reagatta Fredag 28. Juni

Rute: Start-Lamholmen-Midtfjordskjær-Grønn stake Lundevågen-Midtfjordskjær-Grønn stake Lundevågen-Rødstake Skjolnes-Mål

1.Easy Tiger 1 t 25min 41sek

2.ComeAlot   1t 32min 58sek




Reagatta Onsdag 19. Juni
Rute: Start- Store Håøy- Kardinalstake Engøy- Midtfjordskjær- Kardinalstake Engøy- Lambholmen. Rødstake Skjoldnes- mål

  Easy Tiger        DNF
  Come Alot       DNF



Reagatta Onsdag 12. Juni
Rute:

  1. Come Alot        1t. 20min.  26sek.
  2. Labberlot          1t. 21min   26sek.



Reagatta Onsdag 5. Juni
Rute: Start- Skyskjær BB- Midtfjordskjær STB- St. Håøy STB- Kardinalstake Engøy STB- St. Håøy STB- Mål
  1. Easy Tiger        1t  26min  56sek
  2. Come Alot       1t  31min  10sek
  3. Fru Melgesen   1t  33min  30sek
  4. Labberlot         1t  33min  40sek
  5. Olga                 1t  51min  59sek


Reagatta Onsdag 29. Mai
Rute: Start- MidtfjordskjærSTB- Grønn stake BrederoBB- Kardinal stake EngøySTB- Grønn stake Prestøy BB- Store HåøyBB-  Rød stake Skjoldnes STB- mål
  1. Easy tiger          1t   25min  30sek
  2. Come Alot        1t   33min   35sek
  3. Labberlot          1t   34min   33sek
  4. Fru Melgesen    1t   35min  12sek
  5. Olga                  1t   51min  59sek


Reagatta Onsdag 22. Mai
Rute: start- Urøy STB- Brattholmen BB- Store Håøy STB- Midtfjordskjær BB- Lamholmen STB- Fisholmen STB- Midtfjordskjær STB-  Skjoldnesstake Stb- mål
resultat:
  1. Easy Tiger                1t. 26min- 28sek
  2. Labberlot                 1t. 30min   06sek
  3. Olga                        1t  34min   57sek
  4. Våghals II                1t  02min  54sek
      Come Alot    Brøt
     


Reagatta Onsdag 15.Mai
Rute. Start-> grønstake Lamh S BB->Havn kardinalst SB-> Midfjord SB-> grønst Lamh S SB-> Kardinalst havn SB Fisholmen SB->Mål

Resultat:
1) Fru Melges  1time 24 min 57 sek
2) Labbelot      1 time 32 min 04 sek
3)Come Alot    1 time 33 min 54 sek



Reagatta Onsdag 8. Mai
start-Midtfjord skj. - Kardinalstake Lundevågen - Midtfjord skj. - Kardinalstake Lundevågen - Rød stake Skjoldnes - Mål

Resultat:
  1. Easy Tiger        1t. 35min. 15sek
  2. Come Alot        1t 38min. 23sek
  3. Fru Melgesen    1t. 39min 11sek.



2012 sesongen
Regatta Onsdag 19.09.12
Rute:start->katland->Lindholm bøye->St Håøy->Midfjskj->Skjolnes->Fisholmen->Lamholmen->mål
Resultat:
1)Labelot 01t38min37sek
2)FruMelges 01t40min29sek
3)ComeaLot 01t41min58sek
4)Olga 01t52min17sek
5)Våghals 01t55min49sek


Regatta Onsdasg 12.09.12
Rute: Start->St Håøy-<Skyskj->Grønstake Bredero->Midfjskj->Engøybøye->Lamholmen->Skjølnes->mål
Resultat:
1) Easy tiger 02t08min06sek
2)Fru Melges 02t09min36sek
3)Labelot 02t19min54sek
4)ComeaLot 02t27min 37sek
5)Våghaals bryt


Regatta Onsdag 05 sept
Resultat:
1) Easy tiger 01t51min25sek
2)Olga 02t06min14sek
3)FruMelges 02t44min37sek


Regatta Onsdag 29.08 2012

Start-lamholmen BB- Midfjskj BB-Farøystake BB- Lamholmen BB- Midfjskj BB- Farøystake BB- Fisholmen SB - Kardinalstake Lundevågen SB- Skjøln stake BB- Mål
Resultat:
1) Easy Tiger o1 t 51 min 25 sek
2) Olga 02 t 06 min 14 sek
3) Fru Melges 02 t 44 min 37 sek



Regatta Onsdag 22.08.2012
Resultat:
1) Easy Tiger 01 t 35 min 31 sek
2) Come a Lot 01 t 36 min 57 sek
3) Fru Melges 01 t 41 min 48 sek



Regatta onsdag 15. August
Rute: Start-> indre spindfj->snu etter høyspentledning->Fisholmen BB-> Store Håøy BB->Midfjsk BB->Lamholmen SB->Rødstake Skjoln SB->mål
Resultat:
1)Easy Tiger 01t29min13sek
2)ComeaLot 01t37min15sek
3)Fru Melges 01t39min08sek
Labberlot ikke over mål



Regatta onsdag 08 August

Rute: start->midfjskj SB->Terneholmen SB->Kardinalstake LundevSB->Midfjskj SB-> rødstake Skjoldn SB->mål

1) Fru Melges 01t 37 min 22 sek
2)Come a lot 01t 39 min 21 sek
3)Easy Tiger 01t 39 min 57 sek



27. Juni
Rute: Start > Midtfjordskjær BB > Kardinalbøye v\Engøy BB > Midtfjordskjær STB > Kardinalbøye Lundevågen BB > Midtfjordskjær STB > Mål
  1. Easy Tiger         1t. 41 min. 17 sek.
  2. Com Alot          1t. 51 min. 01 sek.
  3. Fru Melgesen    1t. 51 min. 08 sek.




20. Juni

Rute: start  > kardinalstake lundevågenBB > MidfjorskjærSTB > LamholmenSTB > FisholmenSTB > MidfjorskjærSTB > rødstake SkjolnesSTB >mål
 
Resultat:
1)Come a lot : 1 time 25 min 46 sek
2)Fru Melges: 1 time 28 min 20 sek
Easy Tiger disket



14. juni

Rute: Start > Midtfjordskjær BB > kardinalbøye Lundevågen BB  > Fisholmen STB > Skyskjær BB > Lambholmen STB > rød stake Skjoldnes STB > mål
  1. Com Alot
  2. Fru Melgesen


7. Juni

Rute: Start-> Urdøy BB -> Brattholmen BB -> Store Håøy BB -> Midfjordskjer BB -> Lamholmen SB -> rødt stake Skjoldnes SB-> Mål
 
1)Fru Melgesen  1 time 54 min 09 sek
2) Com Alot  1 time 59 min 38 sek
3) Labbelot    2 time 23 min 12 sek




30. Mai
Rute: start->grønn stake Kalveflua BB->Lydbøye BB-> grønnstake Lindholmen BB->Midfjordskjær BB->Rødt stake Skjoldnes SB->mål
 
1. Labbelot     1 time 32 min. 32 sek
2.Com Alot     1 time 32 min 47 sek
3. Le Jardin     1time 45 min. 20 sek
Kjartan         diskett pga rute avvik



23. Mai

Rute: start-midfjordskjær SB -> S vartskjer SB ->  Stake Brotsteinen SB-> grønnstake Engelskjær SB -> rødtstake Skjoldnes ->MÅL
 
1) Com Alot    2 timer 07 min 16 sek
2) Fru Melgesen    2 timer 14 min 03 sek
3)Labberlot     2 timer 14 min 12 sek
4)Våghals        2 timer 23 min 37 sek
5)Kjartan                    ikke over mål


16. Mai
Rute: start-> grønnstake Katland BB-> Svartskjer BB->Brattholmen BB -> Midfjordskjer BB -> rødt stake Skjoldnes SB -> MÅL
 
1) Labberlot
2) Com Alot
3) Våghals
4) Kjartan


9. Mai
Rute: Start - Midtfjordskjær om STB - Brattholmen om STB - Svartskjær om STB - rød stake Skjoldnes - Mål
(lite vind og målgang i tåke)
  1. Com Alot
  2. Labberlot
Våghals II og Kjartan gikk i mål for motor

2. Mai
løype: Start - Færøy om BB - Lydbøyen om BB - Svartskjær om BB - rød stake Skjoldnes - Mål.
Trimming reagattaen var i dag ikke tellende, men en reagatta hvor mannskapet skulle rullere.plassering i mål:
1. Com Alot
2. Våghals
3. Kjartan
4. Olga






2010 sesongen      

onsdagsregatta 26 mai 2010

Start: FMF- stake nord Fisholmen - Ut Færøyrenne lydbøyen om BB -  Roholmene om BB - Katland fyr om STB.Midtfjordskjær omBB - Grønn stake nord på Lamholmen om STB - Mål 

Plassering på utregnet tid:

  1. Moto Moto         1t. 41min. 47sek.
  2. Olga                  1t. 52min. 20sek
  3. Labberlot           2t.
  4. Rollercoaster     2t. 08min. 15sek.

onsdagsreagatta 19. mai 2010


Start Naudodden -Fisholmen videre til Lamholmen om BB, Midtfjordskjær om BB, rødstake skjoldnes om STB, gjennom Nordsundet til Lille Kilsholmen om STB, ned til Midtfjordskjær om STB og i mål.
5 båter deltok og plassering på korrigert tid ble:

1. Motto Motto   1t. 16min. 39sek.
2. Våghals       1t. 17min. 50 sek.
3. Olga          1t. 18min. 43sek.
4. Labberlot     1t. 24min. 06sek.
5. Rollercoaster 1t. 41min. 54sek.

Onsdagsregatta Farsund Seil Forening 5. mai 2010

 

Onsdag ble årets første regatta gjennomført. Nytt av året er samarbeidet mellom Farsund Seil Forening og Farsund Motorbåt Forening og i den forbindelse så har starten blitt flyttet til Naudodden med startlinje Naudodden - stake ved Fisholmen. Med vest sørvestlig vind gikk regattaen med valgfri løype fra start Naudodden ut til babord runding lydbøyen ned til babord runding Svartskjær og i mål. De tre båtene kom ganske likt i gang i fra start men ut Prestøysundet lå Olga først med Våghals og Labbelot etter. Olga og Labbelot valgte og krysse seg ut mellom Sandøy og Færøy mens Våghals stod ut mellom Katland og færøy og det tjente han på med færre slag og kortere vei opp mot lydbøyen. Selv om Våghals tok godt innpå så rundet Olga først med Våghals på andre og Labbelot på tredje. ved runding Svartskjær så hadde Olga økt forspranget litt og valgte å gå inn mot Urø mellom lyngholmen og fugleskjær i håp om mindre motstrøm mens Våghals og Labbelot gikk babord om Fugleskjær. Men så fikk Olga problemer. Trinsa til storseilopphalet røyk og det førte til at storseilet bare hang og slang, de måtte bytte med trinsa til cunninghamen, det medførte tapt tid og Våghals og Labbelot tok kraftig innpå. Inn mot mål klarte ikke Olga å dra i fra igjen og mens Olga og Labbelot gikk vest om Fisholmen og i mål, så tok konkurranse instinktet over hos Våghals, som presset seg mellom Fisholmen og staken nord om øya og i mål.

Så på utregnet tid ble plasseringene følgende:

  1. Våghals    
  2. Olga
  3. Labbelot






















































                                                   Copyright (c) 2010: Farsund seilforening  web ansvarlig: Kenneth Bruseland